Masáž s partnerem posílí vzájemný vztah, zvýší se důvěra a empatie. Společná večeře, koupel a masáž je ideální oslava pro speciální večer.
Užijte si společnou masáž. Benefity z ní dostane nejen masírovaný, ale i samotný účastník. Dotyk předává silnou energii, která má sílu i léčit. 

Benefity partnerské masáže: 

 • Zažijeme skutečný relax a odpočinek. Masáž pomáhá odbourat únavu, zklidní mysl a uvolňuje napětí.
 • Zlepší náladu. Při masáži se do těla vyplavuje dopamin, serotonin a oxytocin, což jsou tzv. „hormony štěstí”, které zlepší stav mysli.
 • Zvýší se intimita a vzájemné sblížení. Vzájemná masáž posiluje pouto mezi partnery.
 • Zbaví nás bolesti zad nebo hlavy. Dotyk dokáže i léčit.
 • Posílíme si imunitu. Masáží se podpoří buněčné dýchání a chemické pochody v těle. Prokrví se kůže a tím se zvýší příjem kyslíku, živin a imunoglobinů, které zajišťují obranyschopnost těla. 
 • Detoxikujeme se. Při masáži se odplavují odpadní látky jako je oxid uhličitý, kyselina mléčná a kyselina močová.
Udělejte si čas na partnerskou masáž, budete se cítit šťastněji a prohloubí se tak vzájemné pouto.

Jak na romantickou partnerskou masáž?

 • Na čem masírovat? Ne každý má doma profesionální masážní lehátko. Masáž můžeme provádět na posteli, na gauči nebo s matrací na zemi. Není vhodné masírovat na extra měkké posteli nebo podložce, protože masírující se do ní zaboří a samotná masáž nebude mít takový účinek. 
 • Připravme si tu správnou atmosféru. Tlumené světlo – svíčky, aromalampa, příjemná hudba navodí tu pravou náladu.
 • Budeme potřebovat 3 ručníky a prostěradlo: Abychom si postel nebo gauč neumazali od oleje, dejme si přes ně čisté prostěradlo. Potom si také připravme jeden menší ručník pod hlavu a dva větší ručníky, které použijeme na podložení nohou a na přikrytí. 
 • Jak si masírovaného pohodlně položit? Již máme připravené místo, teď jenom dbát na to, aby se partnerovi leželo pohodlně a nic ho netlačilo.
  Při ležení na břiše vezmeme jeden srolovaný ručník a podložíme partnerovi nárty, při poloze na zádech podložíme kolena. Druhou velkou osuškou masírovaného přikryjeme.
  Při masáži odkrýváme masírovaná místa, zbytek necháme přikrytý. Je důležité, aby se partner cítil příjemně. Pokud mu bude zima, tak může být masáž až nepříjemná. 

Poloha hlavy – profesionální maséři mají lehátko s dírou, což my doma asi nemáme. Při ležení na břiše může mít partner hlavu na straně a vždy po cca 10 minutách ho poprosíme, aby strany vystřídal, abychom předešli zablokování krční páteře. 

Jak na samotnou masáž – hmaty a tlak

Nejprve si sundejte všechny prstýnky a náramky z rukou, které by mohly masírovaného poškrábat.


Uvedu základní masérské hmaty:
 • Roztírání – Na úvod se hodí roztírání oleje, při kterém používáme celé dlaně. Jedná se o dlouhé tahy, které mají tělo připravit na samotnou masáž.
 • Patka – Masírujeme s přítlakem palcové patky dlaně, můžeme jemně kroužit.
 • Palec – V palcích máme velkou citlivost, můžeme se dostat na konkrétní místo a masírovat svaly do hloubky.
Pimpinella Pruatjan, česky nazývaný Bedrník a v indonéštině Purwoceng, která je v Indonésii známá na zvyšování libida.


Masírujte svaly, vyhněte se vyvíjení jakéhokoliv tlaku na kosti a klouby. Ptejte se partnera, jaký tlak mu je příjemný. Každý jsme jiný – někdo má rád jemné hlazení, jiní preferují silnější masáž. 

 • Co masírovat? Neznám nikoho, kdo by neměl rád masáž zad, kde se můžeme zaměřit na ztuhlé svaly trapézů a vzpřimovačů trupu podél páteře. Doporučuji se věnovat masáži celého těla, obzvláště příjemné je zaměřit se na chodidla, ruce nebo hlavu (masáž hlavy však bez oleje).
 • Jak dlouho?Masáž by měla ideálně trvat cca 1 nebo 1,5 hod. Při masáži dochází k velkému přenosu energie. Užívejme si předávání doteků, mazleme se s partnerovým tělem, hýčkejme ho a dávejme mu přísun lásky a pozitivní energie. Energie přináší radost a benefity i vám v roli maséra. Hoďme všechny starosti za hlavu, protože hrozí, že negativní náladu a energii přenesete na partnera.  
 • Jaké oleje? K intimní masáži je ideální použít masážní oleje s afrodiziakálními esencemi. Esence jako ylang-ylang, jasmín, santalové dřevo nebo skořice vás dokonale uvolní.
  My k masáži používáme Kutus Kutus olej z Bali. Jelikož jsou jeho esence silné, někdy hmíchám s kokosovým olejem. Do aromalapy dám dahrát cca 1 pol. lžíci kokosového oleje (můžete použít i mandlový, sezamový) a 3 pumpičky oleje Kutus Kutus. Nechám pár sekund nahřát. Olej si nanesu na dlaně a potom pomalu roztírám na tělo partnera.

Kutus Kutus – zázrak k posílení sexuální touhy

Na Bali není tajemstvím, že se olejíček používá jako afrodiziakum. Obsahuje esence byliny Pimpinella Pruatjan, česky nazývaný Bedrník a v indonéštině Purwoceng, která je v Indonésii známá na zvyšování libida. Ne nadarmo se jí tam říká „přírodní viagra”. Směs 69 esencí bylin z balijských džunglí prohřívá a zvyšuje citlivost a emoce. Partnerskou chvíli si můžete zpříjemnit i masáží intimních partií, které olej prokrví a zvýší se v nich tak citlivost.

Masírování odložte při akutních stavech – jako je nemoc, nachlazení, horečka. Po náročné alkoholové noci, to také není ideální. Vyhněme se masírování křečových žil, otevřených ran a zánětů. 

Masáž má pro mě velký význam, cítím z ní lásku a starostlivost partnera. Ať už je to vzájemná masáž nohou na gauči po náročném sportovním výkonu nebo jiskřivé doteky, které skončí něčím ještě příjemnějším…Vzájemný dotek partnera znamená pro mě mnohdy víc, než kdejaký koupený dárek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *