Nohy nás celý den „drží na nohou“ a my jim dáváme zabrat – stojíme, chodíme, běháme, skákáme, stoupáme, zavíráme je do těsných bot apod. Pokud si občas uděláme čas a dopřejeme jim reflexní masáž, budou nám vděční nejenom nohy ale i celé tělo. Masáž můžeme přenechat do rukou odborníků a nebo si ji dopřát doma tzv. automasáží.

Chodidlo jako zrcadlo našeho těla

Reflexní body na těle podle terapie Jamu, Kutus Kutus

Lidské tělo je pokryto akupresurními drahami a body, nejvíce jich je právě na našich chodidlech. Terapií a stimulací reflexních bodů na ploskách nohou se zabývá reflexní terapie.

Reflexní body na noze, terapie Kutus Kutus

Reflexní body na chodidle

Podle literatury je na nohou více jak 15 000 nervových zakončení. Jejich stimulace mírní napětí a stres v celém těle, dojde k prokrvení chodidel a celkovému uvolnění. Plosky nohou jsou zrcadla našeho těla, najdeme zde ucelenou mapu jednotlivých vnitřních orgánů a dalších částí těla.

Jaké jsou výhody reflexní terapie?

RELAXACE A POSÍLENÍ IMUNITY

Stimulací bodů dochází k aktivaci neuronových aktivit a prokrvení chodidel, které mírní napětí a stres v celém těle.

ZLEPŠUJE ÚZKOSTNÉ STAVY A STRES

Propojení masáže nohou a bylinného oleje Kutus Kutus se prokrví chodidla a rozproudí energie a naše tělo se dostane do harmonie a lepší nálady.

ZVYŠUJE KREVNÍ OBĚH A ZRYCHLUJE METABOLISMUS

Při masáží nohou, dochází k jejich prokrvení a k efektivnějšímu okysličování těla a jednotlivých orgánů. Orgány jsou zásobeny větším množstvím kyslíku, což zlepšuje jejich funkci a zrychluje metabolismus.

ODVÁDÍ Z TĚLA TOXINY

Je potvrzeno, že reflexní terapie pomáhá zlepšit funkci močového měchýře a zmírnit problémy močových cest. Díky tomu zlepšuje vylučovaní toxinů z těla a pomáhá předcházet celé řadě onemocnění.

Rexlexní terapie s olejem Kutus Kutus vám dále může pomoci:

  • zmírnit bolesti hlavy
  • uvolnit od menstruačních křečí
  • při prvních příznacích nachlazení a chřipky
  • zmírnit pooperační bolesti
  • podpořit celkové zraví

Terapie Jamu pocházející z Indonésie, je bylinná léčba vycházející z reflexní terapie, nebo také reflexiologie, je více než tisíc let stará asijská masáž, která se považuje za jednu z nejúčinnějších metod alternativní medicíny.

Nezapomínejte odměňovat vaše nohy masáží, ve spojení s bylinným olejem Kutus Kutus zlepší krevní oběh, dopomůže k rychlejšímu okysličený orgánů a dopomáhá k celkovému zdraví.

2 komentáře na “Reflexní terapie nohou a Kutus Kutus”

  1. Pingback: Jak na terapii olejem Kutus Kutus z pohodlí domova – Kutus Kutus bylinná terapie Jamu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *